Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/26768/virtual/www/domains/biznis-skola.sk/wp-includes/post-template.php on line 284

ŽENA CHYTENÁ DO PAVUČINY, KTORÚ SI SAMA UTKALA

Robíme to každý deň. Tkáme zo svojich povinností pavučinu, ktorá nám bráni v rozlete.

Naháňame predstavu dokonalej matky, manželky, domácej panej či úspešnej ženy. Najradšej všetko naraz. A aby bolo stopercentne zrejmé, že sme najsamlepšie, potrebujeme potvrdenie od druhých.  Tých sme si však medzitým naučili, že všetko zvládame samé a berú to ako samozrejmosť. Nepochvália, nevidia našu obetu a divia sa, prečo sme nespokojné, keď robíme čo chceme.

KEĎ ROBÍME ČO CHCEME! To je kameň úrazu. My totiž nerobíme čo chceme. Snažíme sa robiť správne veci, preveľa toho stihnúť  a namotať na svoj obraz aj najbližších. A divíme sa, prečo to nejde. Prečo má chlap vždy čas na svoj šport, na svoj obľúbený zápas či program v televízii? Prečo sa vie spokojne zabávať aj keď deti nie a nie zaspať či vyrukujú s tým, že ešte zabudli na jednu úlohu do školy?  Prečo deti zabúdajú aj na nás, keď sú v zápale hry či s rovesníkmi?

MÁM DOBRÚ AJ ZLÚ SPRÁVU. DVA V JEDNOM. Všetko si to robíme samé. Tá pavučina je náš výtvor. A môže to byť takmer umelecké dielo. Ale stále je to pasca, ktorá z náš robí zajatcov vo vlastnom živote.

A ako z toho von? SPÔSOBOV JE TOĽKO ČO RECEPTOV V KUCHÁRSKEJ KNIHE. Dôležité však je vybrať si čo mám rada ja, uvariť si to pre seba spôsobom, ktorý mi vyhovuje a vychutnať si nielen výsledok, ale aj proces varenia. 🙂

Napríklad, keď snívate o dovolenke v romantickej destinácii, kde zastal čas, ale celé roky chodíte na hory, lebo váš muž tieto výzvy miluje a do hotelových komplexov, lebo vaše deti sú namotané na ich crazy a ultra all inclusive program. Rodina by vám váš pobyt mohla nechtiac znechutiť. AKO SI PRESADIŤ SVOJE TAK, STE SI TO NAOZAJ DOSÝTA UŽILI?

Alebo ste už zlostné z práce, ktorú vykonávate a nie a nie ju zmeniť, lebo. Deti sú ešte malé. Deti sú v puberte. Deti študujú na VŠ. Čo keď nezoženiete vysnívanú prácu s dobrým pracovným časom? Čo keď nebude dobre platená? Čo keď o vás nebude mať nikto záujem? A ČO KEĎ SA S TÝM DÁ POMÔCŤ?

A náš strach. Strach zo zlyhania. Strach, že nie sme dosť dobré. Strach z nového. Strach zo straty. A premnoho iných strašíkov.  🙂 AJ Z NICH SA DÁ SPRAVIŤ KAMARÁTOV.

Ženská pavučina je utkaná z lásky. A s láskou sa dajú realizovať všetky kroky, ktoré nás vyslobodia. Tie kroky sú jednoduché, ale vyžadujú, aby sme ich urobili my osobne.

 

BIZNIS ŠKOLA
Biznis škola sprevádza ľudí k úspechu. Tak, aby múdro prepájali biznis so životom. Podporuje ženy v biznise. Tak, aby uspeli v mužskom svete a zostali pri tom ženami. Venuje sa obchodným zástupcom. Tak, aby významne kariérne a osobnostne rástli. Spolupracuje s firmami. Tak, aby mali nenahraditeľné miesto v spoločnosti. Pomáha konšteláciami. Tak, aby priniesli skutočné zlepšenie.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.