Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/26768/virtual/www/domains/biznis-skola.sk/wp-includes/post-template.php on line 284

UNIVERZÁLNY LIEK NA KAŽDÝ PROBLÉM

Dnes som si uvedomila čo pomáha. Vždy. Na každý problém. Potrebujeme zo začarovaného kruhu von. Charakteristické pre problém a starosti je, že sa točíme dookola. Vidíme to isté a nevidíme dobré riešenie. Hľadáme a nenachádzame východisko. Musíme sa dostať z kruhu. Ale ako?

Najjednoduchšie a najťažšie zároveň. Najjednoduchšie, lebo k tomu potrebujeme iba papier a pero.  A zároveň najťažšie, lebo vstupujeme do konfrontácie sami so sebou a ideme do akcie!

PAPIER A PERO SÚ UNIVERZÁLNY LIEK NA KAŽDÝ PROBLÉM. Dostupný pre každého. Skúste to. Mne to účinkuje vždy.

Hnevala som sa na seba. Za to ako vyzerám. Zabudla som pre starosti na seba. Vtedy mi to bolo jedno. Ale teraz ma to štvalo. „Stará baba“, hovorila som si. A durdila som sa na nespravodlivosť: „Prečo zrovna mne sa musí tak ťažko dostávať do formy! Veď zjem tak málo! Ešte aj cvičím!“ A dokola. Frustrácia pred skriňou, „Zlostidlo“ pred zrkadlom..

A potom som to urobila! Mám diárik. Čarovný zošit. Doňho si zapisujem nápady, myšlienky, bolesti, straty, úspechy aj emócie. POMÁHA MI. Použila som ho opäť. Išla som do akcie!

Začala som si písať čo v skutočnosti zjem, čo vypijem, čo robím, kedy spím..  A prišlo to. Hneď s prvým dňom. Skúste to. Katastrofa, u mňa to bola čistá katastrofa. Neverila som tomu. Sledovala a zapisovala som si ďalšie dni. A to som sa už snažila! Veď som chcela sama sebe dokázať,  že som lepšia ako som! J

Viete čo sa stalo? Ani som si hneď nevšimla, že sa moja pozornosť upriamila inam! Dostala som sa z kruhu. Videla som svoj problém inak. Z novej perspektívy. A zároveň miesto jajkania som  dokázala prijať reálny stav a svoju zodpovednosť zaň. S novým postojom, s novým obrazom, ktorý sa mi poskladal pomocou diárika prišli aj nové spôsoby riešenia.

U mňa to bola zmena životného štýlu. Časť som sa rozhodla zvládnuť sama: pitný režim, dostatok spánku, pravidelné stravovanie, pravidelný pohyb. Dopriala som si aj ženskú odmenu vo forme drobného doladenie šatníka. Ale keďže som zistila, že o kvalitnom a vhodnom stravovaní pre mňa viem málo, do tejto časti zmeny som išla s pomocou odborníka.

Naučte sa na papier a pero. Účinkujú na každý neduh. Sú univerzálny pomocník, prvá pomoc, súkromný terapeut, vlastný kouč.

Janka sa trápila pre dôležité pracovné rozhodnutie, ktorému čelila. Viedla tím ľudí a jeden pracovník  nemal dlhodobo žiadúce výsledky. Firma prichádzala o obrat. Bolo jej Kubka ľúto. Cenila si ho ako človeka. Mal aj talent a obchodného ducha. Keď pracoval, mal výsledky. Problém spočíval v jeho nedisciplinovanosti a lenivosti. Dostal nie jednu, ale niekoľko šancí. Zákazníci ho mali radi, ale predával stále menej. Na jeho pozíciu bol problém nájsť iného človeka. Už sa obsadzovala viackrát a Janka sa obávala reakcie zákazníkov pri opätovnej zmene človeka. Hrozila značná finančná strata. Bolo potrebné nájsť toho správneho človeka, zaškoliť ho a permanentne dohliadať na jeho prácu. To predstavovalo veľké nároky na jej čas. Výrazne viac práce. Súčasne ale vedela, že ak nezakročí ohrozí firmu a svoju pozíciu. Medzi svojimi podriadenými vnímala 2 tábory. Jedni ju začali odsudzovať, že je mäkká a Kubka nevymení, druhí sa vyjadrovali o nej ako o človeku bez srdca, ktorý bezohľadne prepustí zamestnanca, ktorého majú všetci radi.

Zožieralo ju to a čoraz viac sa v tom zamotávala. Pomohlo jej upratovanie. Sadla si, zobrala papier a pero a dôsledne si spísala všetky okolnosti. Počas písania sa jej uľavilo. Následne sa dokázala pozrieť na problém s profesionálnym odstupom. Prišla na nové perspektívy.

A aký bonus Janka získala pre seba? Nedá dopustiť na svoju metódu: „Keď sa zamocem, potrebujem iba pero a papier.“

Všetci to poznáme. Poradiť druhému je jednoduchšie ako sebe. U druhého vidíme zreteľne čo by mal spraviť. U seba nie. A vtedy je ten pravý čas pre jednoduchú a účinnú metódu – papier, pero. Je to komunikácia s vlastným koučom. Zrkadlo reality. Začiatok zmeny. Píšme. Upriamime tak pozornosť a energiu sem. Odznejú emócie. Vyskladajú sa nové súvislosti. Kolotoč sa zastaví a my môžeme vystúpiť. S prvou čiarkou sme začali konať a veci sa dali do pohybu. Problém, starosti majú zrazu riešenie a punc životnej lekcie.

BIZNIS ŠKOLA
Biznis škola sprevádza ľudí k úspechu. Tak, aby múdro prepájali biznis so životom. Podporuje ženy v biznise. Tak, aby uspeli v mužskom svete a zostali pri tom ženami. Venuje sa obchodným zástupcom. Tak, aby významne kariérne a osobnostne rástli. Spolupracuje s firmami. Tak, aby mali nenahraditeľné miesto v spoločnosti. Pomáha konšteláciami. Tak, aby priniesli skutočné zlepšenie.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.