Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/26768/virtual/www/domains/biznis-skola.sk/wp-includes/post-template.php on line 284

KONŠTELÁCIA AKO UPGRADE EXISTUJÚCEHO SYSTÉMU

Každý z nás na svojej ceste životom zažije úspech aj neúspech. Šťastie aj trápenie. Lásku aj zradu. Užijeme si dni v zdraví, ale aj útrapy choroby. Dobré dni striedajú tie zlé. A my sa neustále usilujeme mať pekný život. Nedarí sa to však všetkým rovnako. Prečo je to tak?

Niekedy sa vysilíme bojom proti bubákom, ktorí vlastne neexistujú či neúnavnými pokusmi zmeniť veci na ktoré nemáme dosah. A práve preto je cenným pomocníkom Modlitba vyrovnanosti, ktorej autorom je americký teológ Reinhold Niebuhr (1892–1971):

„Bože, daj mi vyrovnanosť,
aby som prijal veci, ktoré nemôžem zmeniť,
odvahu zmeniť veci, ktoré zmeniť môžem
a múdrosť, aby som ich od seba rozpoznal.“

Toto je ten prvý krok. Významný rozdiel medzi sťažovateľmi a šťastnými ľuďmi. Druhým krokom je samotná akcia. To, čo skutočne podniknem, aby som situáciu vyriešil či uzdravil. Tretím správne načasovanie. Tu sa v dnešnej rýchlej dobe zasekne najviac ľudí. Všetko chceme hneď. A rýchlo sa nasýtime. Vytúžených vecí, dosiahnutých cieľov ale aj dôležitých vzťahov. Nedarí sa nám udržať si pocit šťastia.. vyprchá..

A práve metóda rodinných konštelácii prináša príležitosť porozumieť svojmu životu, objaviť a uvoľniť skryté väzby v našom systéme, odstrániť napätie, stres, úzkosť a konfliktné situácie novým, účinným spôsobom. Prinavrátiť životu jeho plnosť, silu a smerovanie. Konštelácie sú mimoriadne účinný nástroj na zmenu osobných postojov, negatívnych vzorcov myslenia a ťarchy, ktorú nesieme na svojich pleciach. Uvoľnia nás zo zajatia, zaseknutia sa a otvoria nás riešeniu problémov, ktoré nás trápia. Umožnia nám ich uvidieť v súvislostiach a vtedy sa ukáže riešenie.

Opísať konštelačnú metódu je takmer nemožné. Jednoducho ju treba zažiť. Je tak účinná, lebo pracuje v hĺbke, pod povrchom a ukazuje, ako to naozaj je, nie ako si to nahovárame. Nesmierne nás obohatí a naučí vidieť svet inou optikou. Zažijeme AHA efekt, keď všetko do seba zapadne a prepojí sa intelektuálna úroveň, emočná a spirituálna inteligencia.
Zážitok skupinovej práce je nesmierne výživný. Postaviť si vlastnú konšteláciu je významný krok, ktorý pomôže zmeniť vnútorný obraz a priniesť do života upgrade existujúceho systému. Ale aj každá rola, ktorú zastávame v konštelácii iného účastníka je nesmierne výživná. Nikdy nie je náhoda v akej role „stojíme“.

Príležitosť zoznámiť sa s konšteláciami, popracovať na svojich problémoch a na naplnení svojich cieľov vám ponúkame aj v našej BIZNIS ŠKOLE poslednú aprílovú sobotu 28.4.2018.

Prihlásiť na celodenný seminár sa môžete tu: Konštelácie

Odporúčame!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.