Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/web/virtuals/26768/virtual/www/domains/biznis-skola.sk/wp-includes/post-template.php on line 284

FIRMY, PRICHYŤTE SVOJICH ĽUDÍ!

Prichádza k nám moderná vlna info podnikania, otvárania si vlastných malých biznisov, osamostatňovania sa.. Menia sa vzťahy medzi zamestnávateľmi a zamestnancami. Do popredia sa popri dynamickom vývoji technológií dostáva opäť ľudský potenciál.

A najvýznamnejšou investíciou sa pre firmu stávajú jej ľudia. Zastaralé spôsoby vedenia ľudí už neprinášajú výsledky. Doba sa zmenila. Ak ste si ešte nepostavili ako jednu z priorít svojich zamestnancov, urobte to. Inak vám ujde vlak..

Skvelý koncept vyžaduje úprimnú analýzu existujúceho stavu, prehodnotenie možných riešení a návrhov a výber toho najlepšieho. Už samotný proces zavádzania zmien ukáže jeho kvalitu, prípadne nedostatky. A kým „projekt zamestnanci“ zahájite, zamerajte sa na to, že prichytíte svojich ľudí.

Áno! PRICHYŤTE SVOJICH ĽUDÍ. PRI TOM, ČO ROBIA DOBRE!

Je to jednoduché. Aplikovateľné hneď. Moje top pravidlo. Funguje všade. Pri práci s tímom, v rámci firmy, v obchodných vzťahoch.. V práci aj v súkromí.

A PREČO JE TAKÉ ZÁZRAČNÉ?

1) Lebo dobre odvedená práca nie je videná a cenená. Považuje sa za samozrejmosť. Koľko krát sa vám stalo, že pracujete ako diví, obetujete kus súkromia, denne máte výsledky a nič.. A potom sa objaví šéf a spéruje vás za to, že ste prišli z obeda o 5 minút neskôr.. Manageri, šéfovia, riaditelia, majitelia.. Otvorte oči! Vaši ľudia si to zaslúžia!

2) Lebo sme zle naučení ukazovať prstom na to čo nám nejde. Už z domu, zo školy.. Pamätáte sa na cirkus za 3 z matiky? A pochválil vás niekto napríklad za angličtinu, ktorá vám išla lepšie ako učiteľke? Neprenášajme do firemného sveta tieto móresy!

3) Lebo pochvala motivuje. Spokojný zamestnanec je produktívnejší. Angažuje sa vo firemných procesoch aktívnejšie a inšpiruje aj svojich kolegov.

4) Lebo rozvíjate u svojich ľudí ich talent. Talent, ktorý pracuje pre vašu firmu. S jeho rozvojom rastie váš človek, vy aj celá firma.

5) Lebo tým u nich posilníte samostatnosť. Budú pre vás pracovať osobnosti, spoľahliví odborníci na ktorých môžete delegovať úlohy.

6) Lebo si tým získate ich dôveru. Budú sa hrdo hlásiť ku svojej firme a spokojne pracovať s pocitom, že sú na tom správnom mieste.

7) Lebo budujete loajalitu zamestnancov. Skrz radosť z práce, ktorú pre vás vykonávajú. Vaša firma sa pre nich stáva druhým domovom, ktorý zveľaďujú ako vlastný. Vytvárajte ho s nimi!

8) Lebo o zamestnancov sa treba dobre starať. Firma je nakoniec taká, akí sú jej ľudia. 🙂

9) Lebo o dobrých ľudí je núdza. To je paradox dnešnej doby. Firmy majú problém nájsť tých správnych zamestnancov a tí naopak kričia, že dobrej práce niet. Postarajte sa a investujte prioritne do tých svojich. Vráti sa vám to mnohonásobne.

10) Lebo vám na nich záleží. Dokážte to a vytvorte pre nich firemné zázemie, ktoré im prináleží.
Odmenia sa vám vernosťou, kvalitnou prácou a budovaním kreditu vašej firmy.

Máte firmu so skvelými a zaangažovanými zamestnancami? Chcú u vás pracovať ďalší špičkoví pracovníci? Rastie vám počet spokojných zákazníkov? Gratulujeme, máte v celej spoločnosti prítomné zameranie na zamestnancov a vytvorený základ pre váš spoločný úspech.

BIZNIS ŠKOLA
Biznis škola sprevádza ľudí k úspechu. Tak, aby múdro prepájali biznis so životom. Podporuje ženy v biznise. Tak, aby uspeli v mužskom svete a zostali pri tom ženami. Venuje sa obchodným zástupcom. Tak, aby významne kariérne a osobnostne rástli. Spolupracuje s firmami. Tak, aby mali nenahraditeľné miesto v spoločnosti. Pomáha konšteláciami. Tak, aby priniesli skutočné zlepšenie.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.